مشاهده متن خبر


تعويض یک قطعه با اهمیت كمپرسور گاز HP براي نخستین بار در سكوي سلمان

تعويض یک قطعه با اهمیت كمپرسور گاز HP براي نخستین بار در سكوي سلمان

 

با همت کارکنان تعميرات توربين سكوي سلمان، یک قطعه با اهمیت كمپرسور گاز HP براي نخستین بار در این سكو تعويض شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت نفت فلات قاره ایران منطقه لاوان، در این عملیات، توربين كمپرسور A كه به دليل نشتي شديد از LABYRINTH SEAL قسمت DISCHARGE كمپرسور  HPخارج از سرويس شده بود، با انجام تست‌هاي مختلف عيب‌يابي شده و پس از مطالعات لازم و ساخت ابزارهاي مختلف براي نخستین بار در سكو،  LABURINTH SEAL یادشده تعويض و توربين كمپرسور دوباره راه‌اندازي شد.

براي تعويض اين LABYRINTH SEAL ضمن جدا و ايمن‌سازي كليه خطوط لوله ورودي و خروجي دستگاه مي‌بايست كمپرسور از اسكيد پياده مي‌شد و پس از فرستادن به كارگاه پيمانكار واجد شرايط و با امكانات كارگاهي، تعميرات به صورت عمودي  انجام مي‌گرفت و سپس دوباره مراحل نصب و محورسازي انجام مي‌شد كه اين كار علاوه بر زمان‌بر بودن و هزينه قابل توجه‌، افت توليد را نيز در پي داشت. ولي برای شتاب بخشیدن به كار و صيانت از توليد، اين واحد با تلاش شبانه‌روزي تعويض LABYRINTH SEAL را براي نخستین بار در سكو در حالت افقي و بر روي اسكيد با رعايت اصول مهندسي و با وجود مشكلاتي از قبيل نشتي گاز، كار با ماسك، گرماي طاقت‌فرسا و رطوبت بالا و ... انجام داد.

گفتنی است، این مشكل در كمترين زمان ممكن و بدون صرف هیچ هزينه‌اي برطرف شد و در این راستا مهندس حقيقي ریيس و مسئولان منطقه لاوان نیز از زحمات اين همکاران قدرداني كردند.

تاريخ :1396/05/18 ساعت :11:15