مشاهده متن خبر


پیشتازی در ایفای مسئولیت‌های اجتماعی؛ تامین آب آشامیدنی ساکنان جزیره قشم توسط شرکت نفت فلات قاره ایران

پیشتازی در ایفای مسئولیت‌های اجتماعی؛

تامین آب آشامیدنی ساکنان جزیره قشم توسط شرکت نفت فلات قاره ایران

 

شرکت نفت فلات قاره ایران، در راستای عمل به مسئولیت‌های اجتماعی، اقدامات ارزشمندی در مناطق عملیاتی شش‌گانه خود انجام داده و می‌دهد.

به گزارش روابط عمومی شرکت نفت فلات قاره ایران منطقه قشم، بر این اساس، آنچه در راستای ایفای مسئولیت‌های اجتماعی و خدمت به مردم ساکن در منطقه قشم بر عهده شرکت نفت فلات قاره ایران قرار گرفته، تامین آب آشامیدنی و مصرفی مردم است.

واحد آب‌سازی منطقه قشم در 20 کیلومتری تاسیسات نفتی منطقه قشم است و روزانه بیش از 1000مترمکعب آب شرب و مصرفی را به روش MED  از طریق جوشش روی لوله‌های داغ (Multi Effect Distillation) برای مردم منطقه لافت و تاسیسات عملیاتی منطقه، تولید و تامین می‌کند.

مهندس حق‌روان، رییس بهره‌برداری خشکی منطقه عملیاتی قشم، آغاز به کار پروژه واحد آب‌سازی را سال 88 و آغاز بهره‌برداری از آن را سال 90 عنوان نمود و هدف اصلی از تاسیس این واحد را، تامین آب برای مصارف صنعتی، بهداشتی و فضای سبز منطقه اعلام کرد.

وی با اشاره به ظرفیت 4 هزار مترمکعبی واحد آب‌سازی، گفت: از ابتدای تاسیس این واحد و با توجه به محرومیت‌های موجود و نیاز شدید مردم شهرستان قشم، به‌ویژه در مناطق لافت و گورزین، موضوع آب‌رسانی به چندین روستا، نیروی انتظامی و نیز فرودگاه قشم در دستور کار قرار گرفت و نیاز آنها تا 700 متر‌مکعب در روز، با وجود مشکلات شرکت تامین می‌شد.

حق‌روان در پایان گفت: پس از تکمیل پروژه آب‌شیرین‌کن قشم توسط شرکت مپنا، نیاز به تامین آب از سوی شرکت نفت فلات قاره کاهش پیدا کرده و هم‌اینک، بخش لافت بیشترین خدمات را در این زمینه دریافت می‌نماید.

تاريخ :1397/04/23 ساعت :09:34