مشاهده متن خبر


پیام مدیرعامل شرکت نفت فلات قاره ایران به مناسبت آغاز هفته دفاع مقدس
پیام مدیرعامل شرکت نفت فلات قاره ایران به مناسبت آغاز هفته دفاع مقدس

 

پیام مدیرعامل شرکت نفت فلات قاره ایران به مناسبت آغاز هفته دفاع مقدس

 

هفته دفاع مقدس یادآور روزهای حماسه، رشادت، فداکاری و از جان‌گذشتگی دلیرمردان بزرگی است که اقتدار و استقلال امروز کشور را به رهبری امام خمینی کبیر (ره) رقم زدند.

امسال تقارن هفته دفاع مقدس با آغاز ماه محرم و قیام و شهادت حضرت اباعبدالله الحسین (ع) بر بار محتوایی و معنوی این هفته افزوده است، هرچند پیام عاشورا و فلسفه قیام امام حسین (ع) همیشه چراغ راه رزمندگان اسلام در دوران جنگ تحمیلی بوده است.

شرکت نفت فلات قاره ایران 37 سال پیش و همزمان با آغاز دوران دفاع مقدس تاسیس شد و کارکنان این شرکت از همان روزهای نخست فعالیت تاکنون، در جبهه مقدم اقتصادی کشور و با پشتکار، تلاش و ازخودگذشتگی، چرخ‌های اقتصاد کشور را به گردش درآورده‌اند.

بر اساس آمار، در طول 8 سال دفاع مقدس، تاسیسات نفتی و سکوهای بهره‌برداری ایران در آب‌های خلیج فارس بیش از 3000 بار مورد تهاجم قرار گرفتند که بر اثر آن جمعی از بهترین نیروها و کارکنان صنعت نفت دریایی ایران به شهادت رسیدند. بر این اساس، این شرکت 47 شهید و 187 جانباز تقدیم انقلاب کرده است و 11 نفر از کارکنان آن نیز به اسارت نیروهای بعثی درآمده‌اند.

خوشبختانه کارکنان و مدیران شرکت نفت فلات قاره ایران، امروز نیز با همان انگیزه و هدف، توسعه صنعت نفت دریایی ایران را پی گرفته‌اند و هیچ عاملی آنان را از این آرمان مقدس که همان اعتلا و سربلندی کشور است بازنخواهد داشت.

اینجانب ضمن گرامیداشت هفته دفاع مقدس، فرا رسیدن ایام شهادت سرور و سالار شهیدان، حضرت امام حسین (ع) را تسلیت عرض نموده و از خداوند بزرگ، توفیق حرکت در مسیر آن بزرگوار را برای همه خواستارم.

حمید بورد

مدیرعامل

 

 

تاريخ :1396/07/01 ساعت :08:37